מגזין התחדשות עירונית

פינוי בינוי: מה זה? ומה היתרונות והחסרונות

פינוי בינוי הוא תהליך של התחדשות עירונית, שבמסגרתו הורסים בניינים ישנים ומפנים את הדיירים למשכן חלופי ובונים במקומם בניינים חדשים ומחוזקים לפי תקני בנייה מחמירים ועדכניים. הבנינים משודרגים, גבוהים ורבי יחידות דיור לעומת אלו שנהרסו.

מה מרוויחים בעלי דירות בפרויקט פינוי בינוי?

פינוי בינוי הוא מודל של התחדשות עירונית, במסגרתו נהרסים בניינים ישנים ובמקומם נבנים בניינים חדשים. בעלי הדירות בבניינים הישנים זוכים לקבל דירה חדשה בבניין החדש, או פיצוי כספי. פרויקטים אלו גורמים לעליית רמת החיים גם מבחינה כלכלית.

איך לבחור חברה להתחדשות עירונית?

התחדשות עירונית היא תהליך מורכב המצריך שיתוף פעולה בין מספר גורמים, ביניהם דיירים, רשויות מקומיות ויזמים. הבחירה בחברה יזמית מתאימה היא קריטית להצלחת הפרויקט, שכן החברה היזמית היא זו שתהיה אחראית על ביצוע הפרויקט בפועל.

מה עושה חברה להתחדשות עירונית?

התחדשות עירונית היא תהליך של שדרוג שכונות עירוניות קיימות, באמצעות תוכניות פיתוח המביאות לשיפור באיכות החיים של התושבים, להגדלת היצע הדירות והשטחים הציבוריים, ולשדרוג התשתיות. תהליך ההתחדשות העירונית יכול להתבצע במגוון דרכים, כגון תמ"א 38 במסלול עיבוי וחיזוק הבניין ותוספת יח"ד, תמ"א 38 במסלול הריסה ובניה מחדש ופינוי בינוי.

פינוי בינוי – המדריך המלא | מעודכן לשנת 2024

פינוי בינוי הוא תהליך של הריסת מבני מגורים ישנים והקמתם מחדש, לצד יצירת מרחבים ציבוריים חדשים ותשתיות משודרגות, קראו את המדריך המלא >>

תמ"א 38 – המדריך המלא | מעודכן לשנת 2024

תמ"א 38 היא תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה. קראו את המדריך המלא על תמ"א 38

שלבי תהליך תמ"א 38 – המדריך המלא

במדריך הבא תקבלו סקירה על שלבי התהליך ועל הנקודות שחשוב להכיר לפני יציאה לדרך עם פרויקט תמ"א 38.

אחוז הסכמה לתמ"א 38 – מה הרוב הדרוש?

אחד הגורמים המרכזיים בהצלחתה של תמ"א 38 הוא אחוז ההסכמה הנדרש לביצוע הפרויקט. אחוז ההסכמה הנדרש הוא אחוז מבעלי הדירות בבניין הצריכים להסכים לפרויקט על מנת שהוא יוכל להתבצע.

התחדשות עירונית – המדריך המלא | מעודכן לשנת 2024

מדריך התחדשות עירונית המלא – כל מה שצריך לדעת לפני פרויקט התחדשות עירונית